Yorgunella
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sansar Salvo röportaj

YazarMesaj
ShadYO8
ÜyeÜye
ShadYO8

Erkek
Lakap : Rapozif
Ruh Hali : Sansar Salvo röportaj Aptal10

Sansar Salvo röportaj Empty
MesajKonu: Sansar Salvo röportaj   Sansar Salvo röportaj Icon_minitimePtsi Ağus. 25, 2008 5:26 pm

Salvo öncellikle seni biraz daha yakından tanıyabilirmiyiz Rapturkiye.Net ailesi olarak?
Doğum yerim Kadıköy`den Merdiven grubu bünyesinde Kadıköy Acil ve Taşoda/Rapbiznezz ekipleri ile beraber çalışmalarımı sürdürüyorum vakit buldukça. Çeşitli mixtape çalışmalarım oldu bu güne kadar. Ekibimdeki arkadaşlarımın yanısıra Türk Rap`inin sayılı produktör ve MCleri olarak gördüğüm insanlarla çalışmalarda bulundum.

Partylere çıkıyorsun her zaman Rock`n Coke gibi büyük organizasyonlara katılmayı düşündün mü, düşünüyormusun?
Muhakkak her müzisyen gibi istiyorum. Çıktığım partilerin yanısıra Yeni Melek ve Studio Live da gerçekleşen organizasyonlardada yer aldım. Deneyim ve kitle çoğaldıkça daha büyük organizasyonlardanda teklif gelir umarım.

Türkçe Rap Türkiye`de ne derecede, globalleşiyormu?
Çok karamsar bakmazsak 2 senedir ciddi bir gelişme içerisinde bence. Artık underground MClerin bile ufakta olsa bir kemik kitlesi var bu özellikle hoş. Endüstri pop üzerine kurulu olduğundan ciddi işler yapmaya kalktığımızda önümüze koyulan balta sayısı fazla. Ama bunlar daha öncedende vardı. Buraya kadar gelmişken geri dönüş yok. Dost-düşman hiçbirimiz için.

Bütün Mc`ler arasında kıyasıya bir mücadale var. Bu bazen aralarının bozulmasına sebep oluyor ve kavgalar çıkıyor bunu daha iyi bi şekilde bir olup işlerini yapabilirler mi ne düşünüyorsun bu konu hakkında?
Herkes çok önplanda olmak istediği için bu böyle özellikle underground çevrelerde. Herkez gibi bende istiyorum tabi ki önplanda olmak.Ama sağa sola sataşmak sadece düşman kazandırır. Buna biz seneler önce uyandık. Bazı denyolar hala uyanamadılar.Diss olayını bitirmeden, minimum seviyede tutmak en iyisi. Götünden mazeret uydurup orospu karılar gibi dissliyorsa biri birini ona hak mübah.Sevmiyosan dinlemezsin.Gerçekten sevmiyorsan gider bi konserine atarsın yumruğunu..İlla diss yapmak istiyen varsa dengine yapsın şu diss olayını komik oluyor.

Yaptığın featlar gerçekten çok güzel ileride farklı isimleri görebilecekmiyiz?
Dediğim gibi Türkiye`den çok değerli insanlarla beraber çalışma fırsatım oldu bu konuda şanslıyım oldukça. Aynı isimlerin albümüne parçalar kaydettik daha yayınlanmadı. Rapbiznezz Comp. çıkıcak kısmetse yıl sonuna kadar orda Poet,Razi ve Ulaşla beraber bi parçamız var. Yine çıkmak üzere Kadıköy Acil albümünde 1 solom birde Merdiven olarak bir parçamız var. Ayrıca bir mixtapete yıllardır saydığım bir abimle aynı parçada okuma fırsatı buldum. Bir aksilik olmazsa oda yayınlanıcak.İnşallah herkezde beğenir.

Yakında çıkıcak albüm var mı?
Saydığım complation ve mixtapelerin dışında bizim ekipten Giyotin`in underground albümü tamamlanmak üzere ve çok sağlam oluyor.2007nin ortalarına doğru bende bir E.P yayınlamayı düşünüyorum kayıtlarını giriyorum fırsat oldukça. Bu sefer en iyisi olsun diye çalışma süresini uzun tuttum.Sevenlerin göğsü kabarsın sevmeyenlerinde uykuları kaçsın diye.

Örnek aldığın isim var mı?
Kendi yolumu çizmeye özen gösteriyorum.Yasal albüm yayınlamış yerli MClerden yoluna saygı duyduğum öncelikle Cashflow ve Ceza.

Beni düşündüren bir konu var hep underground mc`ler pop & rock & feat yapıyorlar bu konu hakkında düşüncelerini alabilirmiyim?
Parçalar produksiyonlar ve beraber kaydedilen insanlar kalite olduktan sonra bence sorun yok.Rock-Rap sentezi olsun diye denyo bir parça yapmanın alemi yok.Bende isterim böyle işler yapmak ama o işin en iyileriyle.

Rahdan ile bi solo düşünüyormusun ya da Rahdan`ın bir solosu olacak mı?
Rahdan ile beraber bir albüm söz konusu değil.Ankara`da okuyor şu an. Kendi E.Psini hazırlıyor sanırım bendende bi part okumamı rica etti bende seve seve kabul ettim.Orda beraber bir parçamız olucak Allah nasib ederse.

Türkiye`deki undergroundda nasıl gelişmeler oldu ve önceden E.p yapmıyordu kimse bunu çoğalmasının sebebi nedir?
Son zamanlarda öyle oldu bu yüzden eskisi kadar fazla çıkartmıyorum.Artık herkezin azda olsa imkanı var parça yayınlar gibi albümler yayınlayabiliyor insanlar.Bu kötü değil ama çokta sağlıklı değil.Bu yüzden eskide E.Pnin üzerine düştüğüm kadar şimdi tek bir parçanın üzerine düşüyorum bende.Herkezede bunu tavsiye ederim.Çok albüm olsun diskografi olsun diye gerek yok yani.Bunu bende biraz geç anladım.Az değil ama öz üretmek en makulu bence.

Sitemiz hakkındaki düşüncelerini alabirmiyim?
Senelerdir var olduğunuzu biliyorum. Başarılar diliyorum.

Son söz olarak eklemek istediğin bir şeyler var mı?
Tüm dostlara,kardeşlere,abilere,dinleyenlere selam.Tüm düşmanlara teşekkürler.Onlar olmasa bu kadar içimden gelmezdi belki rap yapmak.Bişeyler yayınlamadık son zamanlarda ama sürekli çalışıyoruz.Vakti geldiğinde onlar için problem olacak

Sansar Salvo röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sansar SaLvo Psikopat Yazar Biyografi
» Sansar-21 gram
» Sansar-Beklerim
» Sansar-Bitsin